Prawo pracy

Praca zdalna w kodeksie pracy – jakie zmiany? Prawo pracy Strzałka

Karolina Bogumił-Łagowska

Marta Kolarz

Legal Flash, 02 grudnia 2022
Sejm uchwalił nowelizację ustawy wprowadzającą do Kodeksu pracy na stałe przepisy o pracy zdalnej.  Przepisy mają zacząć obowiązywać po nowym roku. Sejm przewiduje vacatio legis w wymiarze dwóch miesięcy od publikacji w Dzienniku Ustaw.
Przeczytaj cały artykuł Strzałka
Polecenie włączenia kamerki podczas spotkania online – czy to już monitorowanie pracownika? Prawo pracy Strzałka

Marta Kolarz

Legal Flash, 18 listopada 2022
Spotkania online, wewnętrzne szkolenia online, wideokonferencje to już codzienność dużej części pracowników. Większość z nich każdego dnia łączy się ze swoimi współpracownikami za pomocą znanych platform komunikacyjnych. W trakcie spotkań online niektórych można zobaczyć „na żywo”, a w przypadku innych rozmawia się jedynie z „czarnym polem”, na którym widnieje ikona z inicjałami. Czy włączenie kamery podczas spotkania to jedynie dobry zwyczaj i zasada savoir-vivre? Czy pracodawca może wyciągnąć konsekwencje prawne z niewłączenia kamery podczas spotkania? Zapraszamy do lektury.
Przeczytaj cały artykuł Strzałka
Nowa stawka diety za podróż służbową Prawo pracy Strzałka

Legal Flash, 28 lipca 2022
Dnia 28 lipca 2022 r. wchodzi w życie zmiana rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej.
Przeczytaj cały artykuł Strzałka
Dyrektywa work-life balance – najważniejsze zmiany! Prawo pracy Strzałka

Legal Flash, 07 lipca 2022
W bieżącym roku i latach następnych (mając na uwadze tempo prac legislacyjnych) zapowiadają się istotne zmiany w Kodeksie pracy.
Przeczytaj cały artykuł Strzałka
Wypalenie zawodowe – objawy, przyczyny i zmiany w prawie dotyczące możliwości otrzymania zwolnienia lekarskiego z uwagi na wypalenie zawodowe Prawo pracy Strzałka

Karolina Bogumił-Łagowska

kwartalnik Prawo Pracy, 17 czerwca 2022
Wypalenie zawodowe jest zjawiskiem znanym od lat. Jaki jednak wpływ ma pandemia koronawirusa na pogłębienie tego problemu?
Przeczytaj cały artykuł Strzałka
Nowe uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy oraz zmiany w PPK Prawo pracy Strzałka

Legal Flash, 09 czerwca 2022
Uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) oraz ustawa o pracowniczych planach kapitałowych zostały zmienione ustawą z dnia 28 kwietnia 2022 r. .
Przeczytaj cały artykuł Strzałka
1 2 3