MENU

‹ Aktualności

Piotr Czublun członkiem Konsultacyjnej Grupy Ekspertów ds. Etyki Cyfryzacji w Ubezpieczeniach powołanej przez EIOPA
23.09.2019

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) powołał Konsultacyjną Grupę Ekspertów ds. Etyki Cyfryzacji w Ubezpieczeniach. Jej celem będzie wspieranie Urzędu w tworzeniu zasad cyfrowej odpowiedzialności w branży ubezpieczeniowej. Do udziału w pracach grupy, jako jedyny przedstawiciel z Polski, zaproszony został radca prawny Piotr Czublun, ekspert ds. prawa ubezpieczeniowego.

 

Utworzenie Grupy było jednym z wniosków powstałych po przeglądzie wykorzystania analiz big data w ubezpieczeniach komunikacyjnych i zdrowotnych. W raporcie zawarto m.in., że jest wiele korzyści z cyfryzacji i automatyzacji ale wiążą się z nimi także pewne zagrożenia. Znalezienie metod przeciwdziałania występowaniu tych zagrożeń, szczególnie w pricingu, będzie jednym z głównych obszarów pracy Grupy Ekspertów przy EIOPA.

 

Grupa będzie też pełnić rolę doradczą dla EIOPA w zakresie promowania stabilnych metod zarządzania innymi obszarami rozwoju big data w sektorze ubezpieczeń, w tym uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji.

 

Pierwsze spotkanie Grupy zaplanowane jest na 8 października.

 

Obserwuj nas na LinkedIn
lub zobacz pozostałe aktualności ›
Obserwuj nas na LinkedIn
X
Link do PDF zostanie wysłany na podany adres email po wypełnieniu formularza: