MENU

‹ Aktualności

Uwzględnione pierwsze odwołanie Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI dotyczące prawidłowości podpisu elektronicznego
08.01.2019

Prawnicy Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI w ostatnich dniach przygotowali i złożyli w KIO pierwsze odwołanie w zakresie prawidłowości podpisu elektronicznego. Oferta Klienta CZTR, międzynarodowego koncernu medycznego, została odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP, jako nieważna na podstawie odrębnych przepisów. Zamawiający uznał, że Wykonawca niewłaściwie podpisał dokumenty będące częścią oferty, i że podpisy zostały niekompletnie zweryfikowane, w związku z czym dokumenty nie podlegają one uzupełnieniu.

Kancelaria CZUBLUN TRĘBICKI przygotowała odwołanie m.in. od czynności odrzucenia oferty, które zostało uwzględnione. W rezultacie argumentacji technicznej i prawnej Zespołu CZTR stwierdzono, że oferta jednak została podpisana prawidłowo i powinna zostać poddana standardowej ocenie w toku postępowania.

Spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości pojawi się więcej podobnych odwołań związanych z prawidłowością podpisu elektronicznego, o czym pisaliśmy w Legal Flashu w ubiegłym tygodniu.

Obserwuj nas na LinkedIn
lub zobacz pozostałe aktualności ›
Obserwuj nas na LinkedIn
X
Link do PDF zostanie wysłany na podany adres email po wypełnieniu formularza: