MENU

‹ Aktualności

"BACK TO THE FUTURE". UBEZPIECZENIA PRZYSZŁOŚCI
24.03.2016

22 marca 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik mieliśmy przyjemność gościć ponad stuosobową grupę osób z branży finansowej i nie tylko.

Tematem przewodnim tego spotkania była przyszłość ubezpieczeń. Z tego też względu sporo uwagi poświęciliśmy takim zagadnieniom jak ubezpieczenia samochodów autonomicznych, ryzyka kosmiczne, czy też możliwości wykorzystania bitcoinów i łańcucha blokowego w branży ubezpieczeniowej. Nie zabrakło też dyskusji na temat narzędzi telemetrycznych wykorzystywanych w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych (tutaj szczególnie ciekawe było wystąpienie jednego ze współzałożycieli Yanosika). Z kolei prawnicy z kancelarii Czublun Trębicki omówili prawne aspekty odpowiedzialności za autonomiczne roboty i przestępstwa cybernetyczne.

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość przetestowania okularów VR oraz wypróbowania swoich sił w zmaganiach robotów zapaśników czy też na symulatorze motoryzacyjnym.

To spotkanie było również okazją do oficjalnego zaprezentowania szerszej publiczności BEINSURED – pierwszego portalu dla branży ubezpieczeniowej.

Duże zainteresowanie ze strony uczestników i wiele głosów pochwalających pomysł zorganizowania takiego spotkania, spowodowały, że już zaczynamy myśleć nad kolejnym tego typu wydarzeniem, które z całą pewnością odbędzie się najpóźniej za rok.

Więcej informacji dotyczących poszczególnych obszarów omawianych podczas tego pierwszego spotkania wraz z fotorelacją przekażemy już wkrótce.

Obserwuj nas na LinkedIn
lub zobacz pozostałe aktualności ›
Obserwuj nas na LinkedIn
X
Link do PDF zostanie wysłany na podany adres email po wypełnieniu formularza: