mec. Piotr Trębicki w Rzeczpospolita Rozmowy | Waloryzacja wynagrodzeń kontraktów

14 września 2022

W dniu wczorajszym została opublikowana rozmowa, w której brał udział mec. Piotr Trębicki – szef praktyki Prawa Zamówień Publicznych w naszej Kancelarii.

W rozmowie z red. Wojciechem Tumidalskim z Rzeczpospolitej poruszono tematykę zamówień publicznych, a precyzyjniej kwestię ujmując – zagadnienie waloryzacji wynagrodzeń kontraktów, ponieważ:

„Mamy najlepszy czas na rozmowę o waloryzacji wynagrodzeń kontraktów zawartych przed agresją Rosji na Ukrainę. Nigdy nie było do tego tak dużego zrozumienia u zamawiających, jak dziś. Po raz pierwszy zauważam, że sami zamawiający nie patrzą na wykonawcę z podejrzeniem, że na pewno chce na czymś oszukać czy zarobić”.

„Powodem jest nie tylko wojna, ale też inflacja i wynikający z niej niebywały wzrost cen w każdej branży. I wyszło na jaw, że nasza nowa ustawa o zamówieniach publicznych ma braki w zakresie procedowania rozsądnej waloryzacji. Najwyższy czas, by to zmienić”.

Rozmowa znajduje się pod adresem:

https://podcasty.rp.pl/rozmowy/prawo/22921-piotr-trebickiradca-prawnyz-kancelarii-czublun-trebicki.

Zapraszamy do wysłuchania!

Wróć do aktualności
Telefon Telefon Telefon Telefon

Interesują Cię najnowsze zmiany w prawie?

Dołącz do grona subskrybentów LEGAL FLASH Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI

LEGAL FLASH to bezpłatne źródło informacji nt. bieżących zmian w prawie, mogących mieć realny wpływ na Państwa biznes, które omawiają i komentują prawnicy z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI.
Nie spamujemy, a informujemy!