Duże zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców. Za tą samą pracę, płaca jak dla Polaków | mec. Karolina Bogumił-Łagowska dla dziennika Rzeczpospolita

14 września 2022

W dzienniku Rzeczpospolita dopiero co ukazał się artykuł pt. „Duże zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców. Za tą samą pracę, płaca jak dla Polaków”.

We wstępie artykułu czytamy, że:

„Duże zmiany czekają zasady zatrudniania cudzoziemców. Przygotowany w resorcie rodziny projekt nowelizacji ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców, rozumianych jako osoby spoza Unii Europejskiej”.

Swoją opinię odnośnie tego tematu wyraziła mec. Karolina Bogumił-Łagowska – szefowa praktyki Prawa Pracy w naszej Kancelarii.

Przywołajmy opinię:

Projekt nie tyle stanowi rewolucję na rynku pracy, ile dostosowuje prawodawstwo do elektronizacji postępowań. Na pewno będzie to z korzyścią dla pracodawców, ale nie tylko, bo także dla cudzoziemców. Można się spodziewać, że znikną kolejki cudzoziemców zainteresowanych pozwoleniem na pracę i że ubędzie urzędowej papierologii. Zobaczymy, jak będzie w praktyce. Dla pracodawców bardzo ważna jest funkcjonalność systemu elektronicznego, który pozwoli monitorować ważność pozwoleń i ewentualną utratę uprawnień do wykonywania pracy. Warto też podkreślić korzystny dla cudzoziemców antydyskryminacyjny charakter proponowanych przepisów„.

Artykuł znajduje się pod adresem:

https://www.rp.pl/prawo-pracy/art37049501-duze-zmiany-w-zatrudnianiu-cudzoziemcow-za-ta-sama-prace-placa-jak-dla-polakow.

Zapraszamy do lektury!

Wróć do aktualności
Telefon Telefon Telefon Telefon

Interesują Cię najnowsze zmiany w prawie?

Dołącz do grona subskrybentów LEGAL FLASH Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI

LEGAL FLASH to bezpłatne źródło informacji nt. bieżących zmian w prawie, mogących mieć realny wpływ na Państwa biznes, które omawiają i komentują prawnicy z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI.
Nie spamujemy, a informujemy!