MENU

‹ Aktualności

Jak i kiedy można zabrać wadium w przetargach z aukcją?
31.03.2015

Zabór wadium był instrumentem służącym poprawie sytuacji finansowej zamawiającego, nie dyscyplinowaniu wykonawców. W tej chwili, po ostatniej nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych, zwłaszcza art. 46 ust. 4a, okazuje sie korzystny dla wykonawców. Wprowadza bowiem drugą, oprócz nieprzedstawienia stosownych dokumentów i zaświadczeń przez wykonawcę lub niepoprawienia pomyłek w dokumentach, przesłankę zaboru wadium. Zamawiający moze zabrać wadium tylko, gdy działanie wykonawcy w postaci braku odpowiedzi na wezwanie powoduje brak możliwości wyboru jego oferty jako najkorzystaniejszej. Co jednak z przetargami z przewidzianą aukcją?

 

Więcej w dzisiejszej Rzeczpospolitej oraz w dziale Publikacje. 

Obserwuj nas na LinkedIn
lub zobacz pozostałe aktualności ›
Obserwuj nas na LinkedIn
X
Link do PDF zostanie wysłany na podany adres email po wypełnieniu formularza: